Kukurydza

Uprawa pasowa

Kukurydza jako roślina uprawiana w szerokich rzędach zajmuje 13% powierzchni pola. Nasuwa się pytanie czy jest potrzeba  uprawy  międzyrzędzi? 

W technologii uprawy pasowej spełniamy wszystkie korzystne warunki potrzebne do prawidłowego rozwoju rośliny, gdzie głównym fundamentem jest korzeń. Nawozy aplikowane bezpośrednio pod roślinę są efektywniejsze w rozwoju roślin.

Porównując ten system do aplikowania nawozu redlicą talerzową do głębokości 10 cm uzyskujemy lepsze wykorzystanie nawozu oraz dużo bardziej rozwinięty system korzeniowy.

Stosując w agregacie dedykowane dłuta kukurydziane o szerokości 80 mm pracujących na głębokości sięgającej do 35 cm, gleba jest spulchniona i napowietrzona czego efektem jest szybsze nagrzewanie się uprawianego pasa gleby i stworzenie odpowiednich warunków potrzebnych do szybkiego wzrostu roślin.

Pozostałe 87% przykryte warstwą mulczu pełni rolę magazynu wody, który nie odparowywuje. Nieuprawiana gleba w międzyrzędziach posiada strukturę o podwyższonej nośności gleby, czego efektem jest – w niekorzystnych jesiennych warunkach wilgotnościowych  –  zbiór  bez  efektu  „kolein”.

Agregat do uprawy pasowej Czajkowski
pozwala uzyskać szereg korzyści finansowych

30

zmniejszenie nawożenia

50

zmniejszenie ilości zużywanego paliwa

70

zmniejszenie czasu potrzebnego na uprawę, nawożenie i siew

Technologia w zgodzie z naturą

Nowy wymiar rolnictwa

uprawa pasowa czyli Strip till No1 na rynku

Uprawa pasowa

BURAK CUKROWY

KUKURYDZA

RZEPAK

ZBOŻA

STRĄCZKOWE, ZIOŁA I KONOPIE

Napisz do nas

Formularz kontaktowy: